הוראה במעבדות המחשבים

אודות סביבת העבודה במעבדות

העבודה במעבדות המחשבים בקמפוס ספיר כפופה להסכמה לתנאי השימוש של המכללה. אנא קרא/י את תנאי השימוש.

כללי התנהגות במעבדות מחשבים:

– חל איסור מוחלט להכניס אוכל ושתייה למעבדות המחשבים.

– אין לנתק את כבלי החשמל והרשת של המחשבים, או את כבלי העכבר, המקלדת ו/או את האזיקונים המקבעים את המחשב.

– אין להעביר ציוד או כבלים מעמדה לעמדה.

– במקרים בהם העמדה תקולה אין לנסות לטפל בתקלה לבד! יש לדווח למרצה ולעבור לעמדה תקינה.

– ניתן לפנות למוקד תקלות בזמן שיעור (מוקד למרצים בלבד), וטכנאי יגיע למעבדה.

– ניתן לפנות לתמיכת מחשוב במייל ל- help@sapir.ac.il

– הפרת כללי ההתנהגות תטופל משמעתית, אנא פעלו על פי ההנחיות

שימו לב – לפני תחילת עבודה או הכנסת דיסק און קי, יש לכבות את המחשב ולהדליקו מחדש. אתחול המחשב מוחק קבצים או תוכנות שהותקנו ע"י משתמשים ומונע הדבקות בווירוסים.

שימו לב!  לא מומלץ לשמור קבצים בשולחן העבודה או בכוננים מקומיים. במעבדות המחשבים ובמחשבים הציבוריים בספריה קיים כרטיס הגנה על המחשבים. לפיכך, כל מה שנשמר בכונן \:C ימחק בעת אתחול המחשב.

LANSCHOOL
התחברות למחשבים במעבדה
בכל מעבדה שם משתמש וסיסמה ייחודים ע"פ המבנה הבא:

<מספר>< st<xy

xy – קוד בן 2 אותיות, ייחודי לכל מעבדה.

מספר – מספר העמדה (בין 1-27).

הסיסמה היא שם המשתמש – ללא מספר העמדה.

כונני עבודה במעבדות
כונני רשת: F:\, G:\, P:\dlearn. מומלצים לשמירה של קבצים אישים וציבוריים. כונן מקומי: \:D נמחק אחת לשבוע בערך, ניתן לשמור עליו קבצים לטווח קצר. במעבדות המחשבים קיים כרטיס הגנה על המחשבים. לפיכך, כל מה שנשמר בכונן \:C ימחק בעת אתחול המחשב. כונן \:U כונן USB דרכו ניתן להעלות קבצים מ – Disk on Key. כונן \:R כונן CD\DVD נועד להעלאת קבצים מדיסק.
מצאי במעבדות
מעבדות המחשבים בקמפוס ספיר מציידות במחשבים, תואמי IBM לרוב, עם מערכת הפעלה חלונות (חלונות 7). ברוב המעבדות, אמצעי ההוראה בנוסף למחשב המורה הינם מקרן ו/או מערכת שליטה LanSchool – לפניכם קישור למדריך הפעלה ושימוש בתוכנת LanSchool: (לחצו כאן למדריך הפעלה ושימוש בתוכנת LanSchool). * מצאי במעבדות משתנה לפי צרכי ההוראה ודרישות המרצים. לא ניתן לבצע שינוי במעבדות המחשב במהלך הסמסטר. * לכל מעבדה תוכנות ייחודיות לה. כמו כן, בכל מעבדה מותקנות תוכנות האופיס, דפדפן ומערכת ה- Software Center
הזמנת מעבדות
הזמנת מעבדות לשיעורים חד-פעמיים ולשיעורים קבועים נעשית באמצעות רכזות המחלקה. יש לעדכן את רכזות המחלקה בכל הקשור לגודל, סוג ומבנה המעבדה הרצויה בכדי שתתאים לקורס הנלמד.שיעורים המתקיימים במעבדות המחשבים משובצים לפני תחילת שנת הלימודים. במעבדות מותקנות תוכנות שונות והשיבוץ בהן נעשה על פי דרישות ההוראה בקורס.בהזמנת מעבדות לשיעורי חד-פעמיים, יש לדאוג למקרן. הזמנת ציוד אורקולי להוראה דרך רכזת המחלקה.
הזמנת תוכנות למעבדות
יש למלא טופס מקוון העובר לאישורו של הרמ"ח, ראש בית ספר להנדסאים או מנהל המרכז ללימודי חוץ ולאחר האישור מועבר לאגף טכנולוגיות מידע. יש לדאוג שהטופס יגיע לאגף עד חודש לפני תחילת כל סמסטר בכדי שנוכל להיערך להזמנת התוכנה, קנייתה והתקנתה.יש להעביר את הטופס לפני תחילת כל סמסטר ליחידת המחשב, גם לגבי תוכנות המותקנות כבר במעבדות.
כניסה למעבדות המחשבים
הכניסה למעבדות מחשבים מתבצעת באמצעות העברת כרטיס מרצה במערכת בקרת כניסה. כרטיס מרצה ניתן ע"י מחלקת כ"א לאחר חתימה על כתב מינוי.רכזות המחלקות מעבירות לאגף טכנולוגיות מידע את שמות המרצים לעדכון במערכת בקרת כניסה למעבדות בתחילת שנת הלימודים.
הרשאות כניסה למעבדות
בחלק מן המעבדות ישנן מצלמות המקליטות את הפעילות כל הזמן. במעבדות בהן מותקנות מצלמות ישנו שלט בכניסה המודיע על כך.בכל המעבדות מערכת אזעקה.בקרת כניסה למעבדות היא חלק ממדיניות של הרשאות. המדיניות נקבעת ע"י גורמים מנהלתיים באקדמיה. הרשאות יכולות להשתנות לפי קבוצת אוכלוסייה ולפי שעות.
הדפסה במעבדות
בחינות במעבדות
לתפעול מקרן במעבדות מחשבים יש לפנות למחלקת הבית בטלפון 077-9802333

לתקלות במחשבי המעבדות בזמן שיעור, נא פנו למוקד מרצים בזמן שיעור הפעיל בימים א'-ה' 08:00-22:00 ובימי שישי 08:00-13:00

מספר הטלפון במוקד הופץ לכל המרצים.

לחילופין, ניתן להשאיר הודעה במוקד-הודעות חיצוני (077-9802444 – שלוחה 1) ותורן יגיע לכיתה.