ניהול קבצים ברשת

 

התוכן הנוצר תוך עבודה בסביבה ממוחשבת מאוחסן בצורה של קבצים בתשתיות מיחשוב. שירותי ניהול קבצים בקמפוס מאפשרים לכל אחד לאחסן קבצים ברשת ולגשת לקבצים הן מהקמפוס והן מחוץ לקמפוס בצורה מאובטחת עם הרשאות מתאימות. תשתיות המחשוב מאפשרות שירותי גיבוי ולעיתים (לא תמיד), אפשרות שיחזור מידע שנמחק בטעות.

שימו לב!

אין לשמור קבצים בכוננים מקומיים של המחשב (C ו- D).

כוננים אלה לא מגובים ברשת ושמירת המידע בהם אינה מומלצת מחשש לאבדן מידע במקרה של תקלה במחשב.

במחשבים ציבוריים במכללה, כגון בספרייה , בכיתות ומעבדות מחשבים, יש מנגנון הגנה שמוחק אוטומטית קבצים מכוננים מקומיים בכל הפעלת המחשב.

כונן אישי F
כונן שיתופי G

כונן המיועד לשיתוף קבצים בין חברי קבוצה העובדים על פרויקט מסוים או סטודנטים באותו מסלול לימודי. מי שאינו חבר בקבוצה אינו יכול לראות את הקבצים הנשמרים בכונן. לשם קבלת גישה לכונן ולתיקייה המשותפת הכונן על מרצה/מתרגל הקורס למלא טופס בקשה לפתיחת כונן משותף (מילוי ידני) ולהגישו ליחידת המחשב.

אתרים אישיים

ניתן לביצוע באמצעות Google Sites

לשירותי גוגל יש ללחוץ כאן

 
  • ניתן להעלות תכנים אישים שאינם נוגדים את תנאי השימוש במערכות המידע.
למידע נוסף יש לפתוח בקשת שירות מקוונת.
 
כונן L – פרסום הודעות מחלקתיות

אתר w3.sapir.ac.il מיועד לפרסום הודעות מחלקתיות. לכל מחלקה באקדמיה ישנה תיקיה בכונן /:L שהתוכן שלה מתפרסם באתר המידע המחלקתי. מדריך בנושא העלאת קבצים לאתר המידע המחלקתי.

 
כונן ציבורי P

הכונן הציבורי הוא אתר פומבי ברשת האינטרנט ואין עליו הגבלות צפייה. הכונן מיועד להעלאת תכנים ציבוריים לרשת המכללה. מרצים יכולים לשמור קבצים וליצור תיקיות בתוך P:/Dlearn וסטודנטים יכולים לפתוח משם את הקבצים. בתוך תיקיית P:/Dlearn קיימת תיקיית answers המיועדת להגשת מטלות על ידי סטודנטים.

 לחץ כאן לצפייה במדריך בנושא הגשת קבצים לתיקיית answers.

תיקיית P:/Dlearn/_answers משמשת בעת קיום מבחנים במעבדות. על המרצה לפתוח תיקייה למבחן ב P:/Dlearn/_answers ולשים שם כל חומר שהסטודנטים יצטרכו למבחן. אם חומר המבחן לא צריך להיות חסוי לפני המבחן, על המרצה להעתיק אותו צמוד לתחילת המבחן. לדעת עוד…